Wybierz jedną z kategorii

 • Autopromocja
 • Digital Marketing
 • Guerrilla Marketing
 • Internet
 • Marketing
 • Social Media
 • Viral
 • Kiedy chomiki prowadzą ciężarówki Volvo

  30.09.2013    |    Dawid Trzeciak    |    Viral    |    1 komentarz

  Kiedy rozmawiamy o motoryzacji, to zwykle mamy na myśli supersamochody imponujące osiągami, designem lub niezwykłymi możliwościami. Rzadko pojawiają się tam ciężarówki, a jeśli już to wśród osób zainteresowanych osób.

  Jakiś czas temu Volvo Trucks postanowiło zmienić ten stan i zainteresować cały świat. W akcję włączył się sam prezes, który być może czerpał swoje inspiracje od Steve Jobsa w przedstawianiu swoich produktów. Formą prezentacji potrafi oczarować.

  Potem zmiany poszły rozmachem. Volvo Trucks postawiło sobie wyzwanie: przedstawienia swoich ciężarówek w taki sposób, aby cały świat chciał o nich rozmawiać. W końcu ciężarówki to bardzo zaawansowane i innowacyjne samochody. W tym celu został przeprowadzony słynny test na linie. Było imponująco, groźnie, emocje sięgały zenitu, a świat nie mógł oderwać oczu i z podziwem mówił o Volvo Trucks. Produkcja stała się hitem.

  Minęło kilka miesięcy i Volvo Trucks postanowiło kontynuować swój trend. Długo przygotowywany eksperyment w końcu został zrealizowany i można było pokazać go światu. Oczekiwania po przednim sukcesie były ogromne. Jednak Volvo nie zawiodło. W drugiej części potężną 15 tonową ciężarówkę poprowadził chomik o imieniu Charlie. Poradził sobie doskonale i oczywiście za swój wyczyn otrzymał nagrodę. Nie wierzycie, to zobaczcie, jak poradził sobie Charlie. W końcu cały świat się nim zachwyca.

  Volvo jest świetnym przykładem, że można zainteresować świat stosunkowo nudnym produktem. W tej kampanii, dzięki niesamowitym opowieściom przedstawiono innowacje Volvo na długo zapadając w świadomości milionów ludzi. Takie podejście powoduje, że nudne ciężarówki zyskują zainteresowanie. Zaczynają być postrzegane, jako samochody niesamowite godne innych supersamochodów. No bo jaka inną ciężarówką można robić tak zwariowane rzeczy? Pewni nikt nie zna odpowiedzi na to pytanie, więc jeśli pomyślimy o czymś podobnym to od razu wypowiemy Volvo Trucks. W ten sposób budując wizerunek Volvo może zawłaszczyć sobie kategorię bycia najlepszą ciężarówką na świecie. Dokładnie, jak to robi Apple. Jeśli konkurencja nie podejmie rękawicy, to szybko może zostać w tyle, a Volvo stanie się jedyną ciężarówką wartą kupienia. Mam nadzieję, że ta kampania (tak naprawdę droga) jeszcze się nie skończyła i Volvo zaskoczy nas kolejnymi spektakularnymi wyczynami.

  Poznajcie bohatera: Chomik Charlie  Komentarze

  One Response to “Kiedy chomiki prowadzą ciężarówki Volvo”

  1. [...] test (wcześniejsze możecie zobaczyć tutaj)  ciężarówek Volvo został przeprowadzony w Hiszpanii podczas gonitwy byków. Tym razem [...]